

Президентът на Европейския съюз по джудо г-н Сергей Соловейчик пристигна на посещение в България , където се срещна с ръководството на БФ Джудо и министъра на младежта и спорта г-н Красен Кралев.
По време на срещата г-н Соловейчик,г-н Румен Стоилов и г-н Даме Стойков подписаха договор за домакинство на Европейско първенство по джудо за мъже и жени, което ще се проведе през месец април 2022 година.
Подписан бе и Меморандум за сътрудничество през следващите три години. Благодарение на това партньорство специалисти от EJU ще обучават български треньори в Националната спортна академия „Васил Левски“.Ще се организират съдийски семинири, както и ще се провеждат тренировъчни лагери за кадети със състезатели от други страни.
На срещата г-н Сергей Соловейчик и г-н Румен Стоилов обсъдиха и идеята за създаване на Училищна лига по джудо.